Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

24.12.2011 PF 2012 - MOTOFGR


Dovolte, abychom Vám popřáli vše nejlepší do Nového roku a příjemné prožití svátků vánočních.

05.12.2011 Autogramiáda v Brně


Při příležitosti vydání dalšího ročníku oblíbeného výtisku Mistrovství světa motocyklů od pana Rejdy proběhne tradiční autogramiáda předních českých jezdců. Akce se koná 7. prosince od 16 hodin v knihkupectví Šedivý v ulici Masarykova. Na akci moderovanou Joskou Kubíčkem nebudou chybět ani oba jezdci týmu MOTO FGR, Tomáš Vavrouš a Kája Hanika.

29.11.2011 Pátý kalendář FGR


I v letošním roce je možné objednat kaledář FGR v limitované sérii 500 ks opět za nákladovou cenu 150,- Kč. Poštovné je po zdražení bohužel 120,- kč. Objednávat můžete na mailu motofgr@motofgr.com

29.11.2011 Beseda s autogramiádou v Hradci Králové


Dovolujeme si Vás pozvat na zajímavou besedu, která bude spojená s autogramiádou našich předních jezdců a nebude na ní chybět ani náš jezdec Tomáš Vavrouš. Akce se koná v kulturním domě Střelnice v Hradci Královém 10. prosince od 16.30 hod. Více v přiloženém letáku.

17.11.2011 Předávání cen v Hořicích


V půli listopadu se v kulturním domě v Hořicích předávali ceny za sezónu 2011 v českém mistráku. Jezdcům našeho týmu byly předány poháry za titul vícemistra - Tomáš Vavrouš a za dva tituly, juniorský a seniorský - Karel Hanika. Karla čeká ještě jedno vyhlášení, tentokráte pouze pro mistry, které se uskuteční koncem listopadu v Praze.

16.11.2011 Bývalý ministr průmyslu Kocourek ve FPOSU


Necelý měsíc po návštěvě místopředsedkyně vlády Karolíny Peake se Ústí nad Orlicí dočkalo v pondělí 7. listopadu dalšího člena vládního kabinetu. Dnes již bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek navštívil se svojí delegací místní strojírenskou firmu FPOS.
Důvodem návštěvy nebyla tolik diskutovaná nádražní budova, ale provoz místních firem FPOS a zejména MOTO FGR, která přímo v prostorách bývalé Perly několik let pracuje na vývoji unikátního motocyklu, jenž dostal název Midalu. Vládní delegaci doplnil přímo na místě Kocourkův spolustraník a poslanec za místní region Radim Jirout, který zná zdejší poměry a prostředí strojírenských firem velice dobře. Celá skupina v čele majitelem firmy Miroslavem Felgrem postupně prošla všechny části provozu, kde se vyvíjí a zhotovují jednotlivé součásti ke zde vyráběným motocyklům. Detailně si tak mohli prohlédnout montážní nebo obráběcí dílnu, kde unikátní stroj Midalu vzniká. Další část firmy patřila závodnímu motocyklu 125 GP, se kterou dosáhla závodní stáj MOTO FGR několika úspěchů, včetně prvenství na mistrovství republiky. Při prohlídce závodního stroje se mohli zástupci firmy také pochlubit zcela čerstvým a v historii českého motorismu ojedinělým úspěchem, když po 46 letech bude domácí stáj absolvovat kompletní seriál mistrovství světa. MOTO FGR má zájem účastnit se tohoto podniku se svým motocyklem, ovšem z kapacitních důvodů a požadavků pořadatele této soutěže, pojede sérii s motory Honda.
Video na OIK tv

26.10.2011 Ukončení sezóny 2011


Před několika málo dny proběhlo v Ústí nad Orlicí ukončení deváté sezóny týmu MOTO FGR, které bylo zároveň i oslavou šedesátin Miroslava Felgra, šéfa tohoto projektu.
V příjemné, pohodové náladě čítající více než 70 hostů bylo shrnuto vše, co se dělo během 11 závodních víkendů.
Celkově se podařilo získat 31 pódiových umístění, 10 vítězství, 2 pole position a 2 tituly k tomu.
Děkujeme všem za celou sezónu, za dary, co přivezli a těšmě se na sezónu 2012.
Na ukončení se promítala dvě nová videa - test motocyklu FGR MIDALU a video ze sezóny 2011 týmu MOTO FGR, které můžet zhlédnou zde Sezóna 2011 na videu

19.10.2011 Nakročeno do MOTO GP


Potěšující zpráva přišla tento týden z kolotoče MOTO GP. Náš tým byl akceptován a dostal se do finálního výběru 20 týmů ve třídě MOTO 3 pro rok 2012! Podvozek by měl nadále zůstat pod naší značkou FGR, motory budou jiné značky. Tým MOTO FGR absolvuje sezónu s jedním jezdcem. Jeho jméno však zatím není známo. Další podrobnosti budeme vědět po finálovém závodu MOTO GP ve španělské Valencii, které se jede v termínu 4. - 6. listopadu.

14.10.2011 Kája Hanika v Red Bull pro rok 2012


Jezdci týmu MOTO FGR se podařilo úspěšně kvalifikovat do prestižního šampionátu juniorů Red Bull Rookies Cup. Na španělském okruhu Aragón bylo komisí první říjnový týden po tři dny vybíráno mezi 100 jezdci z celého světa. Nejdříve byl předvýběr zúžen na 55 uchazečů, ze kterých bylo vybráno pouze 11 jezdů a Kája je mezi nimi! Vzhledem k trvající smlouvě s naším týmem by měl jet doplňkově závody, jakého mistrovství, to bude ještě v jednání.

12.10.2011 Finálový závod v Albacete


Druhý říjnový víkend se náš tým zúčastnil již avízovaného závodu ve Španělském Albacete. Počasí nad závodištěm motocyklovému sportu přálo a sluníčko s teplotami vysoko nad 20°C provázelo všechny dny strávené na okruhu. Páteční dva tréninky však byly ve znamení smůly, když se „podařilo“ zadřít motory obou motocyklů, které prošli před závodem kompletní repasí a u jednoho se zkoušel nový motor. Do sobotní kvalifikace najížděl Kája na opraveném motocyklu a souboj o postavení na startovním roštu byl zakončen v posledním kole pádem našeho jezdce, který byl při nájezdu do zatáčky vytlačen jiným jezdcem mimo trať. Nejrychlejší čas zajetý v kvalifikaci stačil pouze na 25. místo. V den závodu zajel Kája v dopoledním WarmUpu na opraveném a dolazeném motocyklu 18. nejrychlejší čas, a potom už se všechno soustřeďovalo na start závodu ve 12.15 hod. s cílem dojet do 15. pozice. Ten proběhl hladce a náš jezdec se začal probíjet startovním polem vpřed. Cca 10 kol závodu bojoval s Cappellou a DeBuntem o 21. místo, a pak v jedné ze zatáček havaroval na výjezdu při smyku zadního kola. Jezdci ani motocyklu se nic vážného nestalo, a tak není potřeba tento náš poslední letošní závodní víkend nijak zatracovat. Děkujeme Autoklubu české republiky za podporu, bez které by toto svezení se se silnou konkurencí nebylo možné.

27.09.2011 Ústecký autosalon potřinácté


Třináctka byla pro tento autosalon šťastné číslo, neboť dopadl nad očekávání všech. Původně předpokládaných tři tisíce návštěvníků v areálu školy středního odborného učiliště se vyšplhalo na více než pět tisíc! To samozřejmě znamenalo nečekané komplikace při parkování, ale organizátoři vše zvládli. Na našem stánku mohli vidět již tradičně oba motocykly FGR, v dopoledních hodinách měli návštěvníci možnost nechat si podepsat kartu nebo plakát od našich dvou jezdců, Karla Haniky a Tomáše Vavrouše. Vyhlásili jsme také vědomostní soutěž zaměřenou na naší závodní historii o 20 cen.
Počasí jako každý rok přálo, atmosféra výborná, přejme, aby ročník příští byl minimálně stejný.

21.09.2011 Nominace na ME v Albacete


Předpokládané ukončení sezóny pro náš tým se nekoná. Jezdec Karel Hanika se nominoval ze čtvrtého místa šampionátu Alpe Adria cup do finálového závodu na španělském okruhu. Tým se původně rozhodl z vysokých finančních nároků na závod nezúčastnit, minulý týden se však na autoklubu rozhodlo o rozdělení dotací a tým MOTO FGR se bude jako jediný český v této třídě prát o co možná nejlepší umístění. Finálového závodu mistrovství Evropy, který se jede 8. a 9. října se účastní pět nejlepších z vybraných šampionátů, jako jsou mistrovství Španělska, Německa, Itálie apod. Cílem je urvat co nejlepší umístění, každý poražený se počítá. Závodu bude předcházet testování v Brně.

02.09.2011 Účast FGR na 2. ročníku Melechovského okruhu


Naše firma MOTO FGR se zúčastnila výstavou své stopětadvacítky zajímavé akce v Ledči nad Sázavou, která se uskutečnila 20. srpna. Tento druhý sraz motocyklů česko-slovenské výroby s bohatým doprovodným programem měl hlavní cíl, závod strojů domácí výroby nazvaný Melechovský okruh. Závodu se zúčastnilo 110 motocyklů, z toho bylo 85 závodníků a 300 diváků.
Tento zajímavý projekt je zatím v plenkách, nicméně se začíná pomalu rozrůstat s cílem nezapomínat na československou výrobu motocyklů. Byly jsme ovšem jedni z mála českých výrobců motocyklů a náhradních dílů, kteří se této akce zúčastnili. Odkaz na pořadatele je www.melechovskyokruh.cz. Do příštích let přejeme organizátorům pevné nervy a mnoho spokojených účastníků.

01.09.2011 Dobré tréninky se špatným koncem na Grobniku


Tým Moto FGR se vydal k poslednímu závodu sezony (a zároven i Alpe Adria Cupu) do chorvatské Rijeky na odkruh Grobnik. V pátek se jeli tři volné tréninky a netradičně jeden kvalifikační. Ve volných trénincích se nám nedařilo, ani jeden motocykl se nepodařilo řádně nastavit. V kvalifikačním tréninku si vedl Karel Hanika výborně a vyhrál ho v čase 1:38,069. Ve druhé, sobotní kvalifikaci se již nezlepšil a klesl na druhou pozici s odstupem 0,6 vteřin na rakušana Mayera s Aprilií. Po nedělním 10-minutovém warm-upu na nás čekalo nepříjemné překvapení.Karel Hanika měl v zahřívacím kole problém s elektronikou, což se za několik chvil ukázalo, neboť do závodu neodstartoval a dobře rozjetý víkend pro něho skončil. Nejlepší start měla trojice Mayer, T rautmann, Capella, která se ihned v prvním kole odpoutala od zbytku startovního pole.Nakonec v tomto pořadí závod dokončili, když nejrychlejší kolo zajel Mayer.V celkovém hodnocení bylo pořadí Alpe Adria cupu následující: Mayer - 127 bodů,Capella - 122 bodů, Trautmann 105 bodů a náš Karel Hanika s devadesáti sedmi body. Šestý skončil Tomáš Vavrouš, který z osmi závodů absolvoval pouze pět. Tímto závodem pro nás zatím nejúspěšnější sezóna končí. Děkujeme všem za podporu, především sponzorům a fanouškům. V letošním roce se tým zúčastní několika výstav a ukončení sezóny, ze které tu bude krátká reportáž.

31.08.2011 Premiéra na Redbull Ringu a rakouský titul


Náš tým se vydal na nově zrekonstruovaný rakouský okruh nedaleko vesničky Spielberg, kde se konal předposlední díl německého seriálu IDM.Přestože Karel Hanika na tomto okruhu netestoval ani nezávodil, očekávali jsme umístění do desátého místa.
V pátečních dvou trenincích se seznamoval s tratí, do třetího však nenastoupil, neboť silně pršelo. V sobotu na náš čekala kvalifikace, která nám však přidělala mnoho starostí,když Karel vždy po objetí kola zajel do boxů. Ve druhém to již bylo lepší a náš pilot obsadil časem 1:47,049 l 20.pozici. čelo startovního pole opanovali čtyři tovární motocykly KTM. Ve warm-upu Karel neobjel ani kolo a tým tak očekával, jak si povede s nenastaveným motocyklem. Start ve 13:20 se nejlépe povedl účastníkům Redbull RookiesCupu Altovi s Ottlem s motocykly KTM. Náš pilot odjel 17. Již v 1.kole se zapojil do skupinky bojující o body, které nakonec za 14.místo získal. Tolik problémů, co tým zažil o tomto víkendu nepamatuje snad za posledních sedm let. Závod opanovaly již zmíněné motocykly KTM. Při tomto závodě se jelo současně i rakouské mistrovství, kde skončil Kája třetí a v celkovém hodnocení tento šampionát vyhrál.
Hned následující týden nás čeká závod v Rijece, kde se koná poslední díl Alpe Adria Cupu, ve kterém budeme bojovat o celkové vítězství. Po tomto závodě ukončíme naší devátou sezónu.

15.08.2011 Skvělý Vavrouš na MS v Brně


V rámci Grand Prix české republiky se jel další dvojzávod RedBull rookies cupu.Tomáš v prvním závodě obsadil třetí a v druhém závodě druhé místo. Dle přítomných byl nedělní závod Redbulláků vůbec to nejlepší, co bylo možné vidět, když kolo co kolo projíždělo prvních 14 jezdců v jedné vteřině!

více...

09.08.2011 Dvojnásobný titul pro FGR v promočené Poznani


K poslednímu závodu Mezinárodního mistrovství ČR odjel náš tým do polské Poznaně. Cíl byl jasně daný, udržet první dvě místa pro náš tým v celkovém hodnocení. V pátek jezdci týmu MOTO FGR ve dvou volných trénincích motocykly zajížděli a hledali správné nastavení, především podvozkové na měřené tréninky následujícího dne.

více...

02.08.2011 Konkurence v Mostě a tři pády


Naší další zastávkou v boji o český titul byl severočeský Most, který byl po Brně teprve druhým slušně obsazeným závodem co se týče konkurence. V pátek jsme jako obvykle odjeli tři tréninky, kde se hledalo především vhodné nastavení pérování, se kterým nám dlouhodobě pomáhá p. Haslacher od WP.

více...

11.07.2011 Nedojetý Salzburgring


První červencový víkend se konal na okruhu Salzburgring 5.díl prestižního německého seriálu IDM. Tým kvůli časové vytíženosti odjel opět pouze s brněnským Karlem Hanikou (Tomáš Vavrouš jel v ten samý termín Redbull Rookies Cup v Mugellu). Cílem bylo, aby Karel nevypadl z tempa, když je mezi jednotlivými závody českého mistráku 5 týdnů volno. V pátek se Karel seznamoval s tratí, která je jedna z nejrychlejších a nejnebezpečnějších ve třech trénincích (minulý rok zde nejel) a připravoval motorku do dvou měřených sobotních tréninků. Okruh je polopřírodní s krátkými únikovými zónami bez obslužných cest. řada jezdců kvůli nebezpečí zranění vůbec nestartovala. V prvním tréninku zajel na pomalu osychající trati čas 1:40,370 a obsadil v něm 15.místo. V tom druhém se zlepšil o téměř vteřin, přesto mu zůstala startovní pozice z ranního tréninku. Nejlépe si vedl Australan Miller před Švédem Kristianssonem a šampionem z roku 2010 Grunwaldem. Ranní warm up proběhl bez problémů s doměním, že v závodě bude vše v pohodě. Závod byl vypsán na 14 kol z původních 16-ti kvůli stále se měnícímu počasí. Náš pilot odstartoval kolem 20.místa, po dvou kolech však kvůli poruše zajel do boxů, kde se však problém s elektronikou který se poprvé vyskytl na Pannoniaringu vyřešit nepodařilo, po objetí dalšího kola Karel motorku definitivně odstavil. Závod nejlépe zvládli jezdci týmu RZT na Apriliích v pořadí Amato, Miller, třetí pak dojel Finsterbusch s KTM. Naším dalším závodem bude za tři týdny předposlední závod českého mistrovství v Mostě. Bude to poslední představení v letošní sezóně na domácí půdě, takže věříme ve slušnou diváckou účast. Před tímto závodem chce tým MOTO FGR odzkoušet na testech některé nové věci, které chce použít právě na závodě v Mostě. Komentář Karla Haniky: Bohužel se nám celý víkend moc nevedlo. Trénoval jsem na obou motorkách. V závodě se ovšem vyskytl stejný problém jako v jednom z volných tréninků a musel jsem bohužel zajet do boxu.

21.06.2011 Pole position, smůla i vítězství


Naší další cílovou destinací byl slovenský Slovakiaring, kde se odjel čtvrtý závod českého mistrovství spojený s Alpe Adria Cupem. Tým jel na tomto okruhu teprve podruhé, neboť je Slovakiaring otevřený od loňského roku. Cíl byl jasně daný, zlepšit si čas na tomto okruhu a zvítězit.

více...

07.06.2011 První vítězství Alpe Adria Cupu pro MOTO FGR ve stém závodě


Náš tým se tentokrát přesunul na maďarský Pannoniaring, kde pokračoval třetím závodem seriál Alpe Adria Cup společně s MMČR. V pátek jsme odjeli všechny tři volné tréninky, při kterých měl Kája Hanika dva pády, kdy zvlášť ten druhý byl velmi nepříjemný, když v rychlosti okolo 130 km/h chytl highsider a mě nepříjemný pád, naštěstí bez zranění.

více...

24.05.2011 Další vavříny z Brna


Za třetím závodem v tomto kalendářním roce jsme se vydali na Memoriál Františka Štastného do Brna. Cíl byl jasně daný. Zlepšit náš čas na tomto okruhu a bojovat o celkové vítězství. Vzhledem k tomu, že oba naši jezdci mají na Masarykové okruhu najeto dostatek kilometrů, tým dorazil na místo až ve čtvrtek.

více...

09.05.2011 Top Ten z Oscherslebenu


Na svůj druhý závod sezóny se tým MOTO FGR vydal na druhý podnik německého mistrovství IDM v Oscherslebenu. Tento závod jsme absolvovali pouze s Karlem Hanikou kvůli vytíženosti Tomáše Vavrouše v Red bull rookies cupu. V pátek se Kája seznamoval s tratí a odjeli dva třicetiminutové volné tréninky. V sobotu jako vždy následovala kvalifikace.

26.04.2011 První double pro FGR!!!


Hned úvodní závod na maďarském okruhu ukázal, že rozhodnutí o složení nového týmu bylo správné, když jezdci týmu MOTO FGR dojeli na druhém a třetím místě v Alpe Adria Cupu, ovládli české mistrovství a také díky věku i juniorskou kategorii. Byla možnost se přihlásit i na rakouské mistrovství, které znamenalo stejně jako v Adrii druhé a třetí místo.

více...

23.04.2011 Do závodu v Hungaroringu z první řady


Oba jezdci týmu MOTO FGR odstartují do zítřejšího závodu z první řady, když Kája Hanika zajel druhý nejrychlejší čas za italem Gnanim, hned za ním bude stát na třetím místě stájový kolega Tomáš Vavrouš.

20.04.2011 Do sezóny s Hanikou a Vavroušem


Pro letošní sezónu se podařilo sestavit v týmu Miroslava Felgra nový tým, kde především jezdci jsou největší devízou, neboť budou vyslyšeni všichni fanoušci, kteří chtěli v týmu dva čechy. Prvním z nich je loňský český mistr a vítěz šampionátu Alpe Adria, brňák Kája Hanika a tím druhým jezdec šampionátu Red Bull rookies Cup Tomáš Vavrouš z Pardubic! V plánu má tým MOTO FGR kompletní české mistrovství a doplňkově 4 závody německého IDM. Toto pondělí proběhl test v Brně s Karlem Hanikou a ve středu odjíždíme na první závod na Hungaroring, sdělil P.R. Luboš Felgr. Podařilo se nám získat vyjádření od Tomáše Vavrouše: i když je letošní sezona v RedBull cupu ještě náročnější než vloni, protože je víc závodů, jsem rád že se podařila domluvit spolupráce s tak profesionálním týmem jakým FGR je. jsem rád, že se budu moci ukázat i českým fanouškům,protože popravdě jsem toho v čechách nikdy moc neodjezdil, protože jsme pořád někde venku. :) domluvili jsme se na účasti v Mezinárodním mistrovství ČR, což je samozřejmě důležité i pro moje partnery a sponzory. FGR je v podstatě jediný profesionální tým v čechách a hodně se na tu spolupráci těším. je to poslední rok dvoutaktů a my všichni samozřejmě přemýšlíme i nad další budoucností a další cestou. Ale ted se musíme soustředit na první závod na Hungaroringu. Myslím, že nebude problém si zvyknout na jinou motorku, na mechaniky a vůbec na celý tým. První testy a nastavení motorky podle mého doufám zvládneme ve čtvrtek. Hned po Hungaroringu letím za tátou do Španělska a přesuneme se na Estoril k dalšímu závodu RedBullu.

18.04.2011 Tým MOTO FGR před svou devátou sezónou


Další silničářskou sezónu čeká ústeckoorlický tým MOTO FGR, který zaznamenal několik personálních změn.
Ta nejzásadnější je, že v týmu poprvé v jeho historii pojedou dva úspěšní čeští závodníci, jejichž jména spolu s celým osazením týmu budou zveřejněna před prvním závodem českého mistrovství na Hungaroringu.
Na letošní sezónu je naplánováno 10 závodů, kompletní české mistrovství a doplňkově německý mistrák IDM.
Příprava FGR 125 GP

22.02.2011 Hledáme jezdce


Tým MOTO FGR hledá pro nadcházející sezónu 2011 druhého jezdce pro motocykl FGR 125 GP. Podmínky pouze při osobním kontaktu. Volejte na číslo 777 769 494 nebo pište na email l.felgr@gmail.com.

24.01.2011 Kalendář FGR na rok 2011


Nově jsme zařadili do fanshopu kalendár s dívkou FGR pro rok 2011. Na stránkách FGR 2500 V6 nyní průběžně přibývají a přibývat budou další informace, fotky a videa.

06.01.2011 Rychlá řídítka


Koncem letošního roku vyšla zajímavá publikace Jiřího Wohlmutha, kterou by měl každý správný fanda motocyklových závodů mít - kniha Rychlá řídítka, která mapuje většinu československých a českých značek včetně jejich tvůrců. Nezapomělo se ani na na nejmladšího člena, naši značku FGR. Mimo jiné zde najdete značku Perti, kterou pan Felgr vyvíjel s Pavlem Petráčkem, který je u našeho týmu dodnes.

06.01.2011 Video ze závodu v Mostě


Na tomto odkazu si můžete prohlédnout video z nejnapínavějšího závodu letošní sezóny - třídy 125 ccm v Mostě, kde dojelo v boji o druhé místo pět jezdců v jedné vteřině - video ze závodu v Mostě