Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

01.12.2008 Do sezóny 2009 s českými jezdci


Tým MOTO FGR se v příštím roce zúčastní závodů s Jakubem Kornfeilem a Láďou Chmelíkem. Především to bude šampionát IDM, dopl

12.11.2008 Španělské mistrovství ve Valencii


Posledním závodem našeho týmu v letošní sezóně bylo druhý listopadový víkend španělské mistrovství ve Valencii absolvované s Jakubem Kornfeilem, na které jsme jeli především kvůli získání zkušeností. Jakub na této trati jel o 14 dní dříve Red Bull Rookies cup a obsadil dobré sedmé pozici. Na trati se sešlo celkem 70 jezdců z toho několik z právě skončeného mistrovství světa. V pátek se ve dvou volných trénincích hledalo vhodné nastavení. Po prvním se odstranili drobné problémy. V sobotu se bohužel nepodařilo Jakubovi ve dvou měřených trénincích zajet kýžený čas, když ke kvalifikaci chyběli dvě vteřiny. V takto velké konkurenci tým zatím nikdy nejel a tento závod byla dobrá zkušenost a zkrácení dlouhé zimní pauzy. Do konce listopadu bude tým MOTO FGR znát jméno druhého jezdce, který se zúčastní sezóny 2009.

03.11.2008 Ukončení sezóny 2008


Poslední říjnový pátek uspořádal tým MOTO FGR poprvé za svou šestiletou historii ukončení sezóny v místním Sport Music Clubu, které se kromě partnerů zúčastnili i bývalý mechanici, známí a všichni, kteří nám s tímto projektem pomáhají. Ono to není tak úplně pravda, protože sezóna týmu končí až po španělském mistráku, který se jede 9. listopadu ve Valencii. Tým tam pojede s Jakubem Kornfeilem, se kterým podepsal smlouvu na rok 2009. Druhý jezdec je v jednání, jeho jméno by mělo být známé, stejně jako třetího mechanika do konce listopadu.

24.09.2008 Poslední závod Evropského poháru v Poznani


Polsko přineslo pro náš tým dobrý výsledek, kalený velmi slabou účastí na těchto závodech. Tým jel tentokráte ve složení Michal Prášek a Láďa Chmelík.
Kuba Kornfeil se nezúčastnil z důvodu složitého přesunu z Indianapolis a Alen Gyorfi měl závodit v Poznani ve třídě 250 ccm, kterou nejel, ale týmu nedal před závody vědět …
Oba jezdci se seznamovali v pátek s tratí, protože tu byli prvně. Michal Prášek měl na konci druhého volného tréninku závadu na ložiskách vyvažovací hřídele a měřené sobotní tréninky musel odjet s náhradním motorem.
Na prořídlém startovním roště mu patřilo druhé místo, necelou vteřinu za Gabrielem Gnanim a třetí místo vybojoval druhý jezdec týmu MOTO FGR Láďa Chmelík před domácím závodníkem.
Po startu Gabriele všem jezdcům poodjel. Michal Prášek se v prvním kole dostal na druhé místo. Láďa Chmelík byl o tři místa za ním a když chtěl podjet v zatáčce dva jezdce, byl příliš rychlý a měl pád. I přesto motocykl zvedl, nastartoval a s naraženou rukou a ohnutým řidítkem se pokusil dojet své soupeře, kteří byly 30 vteřin před ním. Závod se jel na 15 kol a Láďa každé kolo stahoval 2 – 3 vteřiny. Podařilo se mu čtyři jezdce předjet a dokončit závod na čtvrtém místě. Michal Prášek v dalších kolech soupeřům poodjela a bez problémů si udržel druhé místo, které nakonec znamenalo vítězství a pro Láďu Chmelíka třetí místo, protože se Gabriele do celkového hodnocení nezapočítával.
Tým se do týdne rozhodne, jestli se zúčastní závodů španělského mistrovství.
Dík patří partnerům týmu a všem, kteří nám s letošní sezónou pomáhali.

20.09.2008 Tréninky v Poznani


2. a 3. místo pro FGR po trénincích v polské Poznani

09.09.2008 Závěr českého mistráku na Hungaroringu


První zářijový víkend mohl být pro náš tým opět pódiový. Během tréninků se naši jezdci umístili na sedmém (Kornfeil) a na osmém (Gyorfi) místě. Tentokrát o stupně nejvyšší bojoval v Alpe Adria cupu Alen Gyorfi, který o nejlepší pozice přišel už na startu, když odjel jako poslední. Bojovným výkonem a odpadnutím dvou soupeřů se probojoval ze šestnáctého místa na čtvrté, které mu patřilo i v cíli. Třetí Jantulík byl na takto krátký závod příliš daleko. Jakub Kornfeil odstartoval o poznání lépe, ale příliš opatrným výkonem se nedokázal přes své soupeře před sebou dostat a v cíli mu patřila sedmá příčka v Alpe Adria Cupu a pátá v Mistrovství čR. V tomto týdnu bude tým MOTO FGR uvažovat o dalších závodech v letošní sezóně. Zatím je nejvíce pravděpodobný Evropský pohár v polské Poznani 21. 9.

01.09.2008 Povedené Brno pro tým MOTO FGR


Předposlední závod Mezinárodního mistrovství ČR na Masarykově okruhu přinesl do ústeckoorlického týmu MOTO FGR opět radost ze závodění. Tým se zúčastnil závodů jen s Kubou Kornfeilem, protože Alen Gyorfi obržel divokou kartu do Misana a byla velmi krátká doba k jeho náhradě. Bylo vidět, že jednodenní testování týden před závodem nebylo zbytečné a povedlo se nastavit motocykl na optimální hodnoty. V prvním sobotním měřeném tréninku obsadil Kuba 14. příčku (6. v MMčR). Na druhý trénink si nechal upravit převodovku, což znamenalo zlepšení o 1,5 vteřiny a 11. místo na startu (4. v MMčR). Kuba si po startu udržel svojí pozici, prvním kolem projížděl na 10. místě. Při skvělém druhém kole, které mělo čas 2.14.7 předjel další tří jezdce s odstupem na vedoucí šestičlennou skupinu. Po chvíli jej dojeli Michal Prášek a Katrin Meyer, s kterými sváděl boj až do konce závodu. Díky odstoupení Káji Peška a Gabriela Gnaniho pro pád se Kuba Kornfeil posunul na celkové páté místo ze 30 startujících. Bohužel v posledním kole Kubovi „ustřelilo“ přední kolo, čehož využil Michal Prášek a Kuba tak dojel na skvělém šestém místě. V celkovém hodnocení byl vyhlášen na 3. místě v MMčR a na 2. v šampionátu juniorů. Tým MOTO FGR se přesune na maďarský Hungaroring, který se jede příští týden. Po tomto závodě se rozhodne, které závody tým do konce sezóny absolvuje. Děkujeme všem sponzorům a fanouškům, kteří nás navštívili v boxu a podporovali během závodního víkendu.

04.08.2008 Alpe Adria Cup a MMČR v Mostě


Pátým dílem pokračoval v Mostě Alpsko-Jadranský pohár, jehož součástí byl i třetí závod Mezinárodního mistrovství české republiky.Tým se na severočeský okruh přesunul už ve středu odpoledne,aby mohl od čtvrtka hledat optimální nastavení.Jak již jsme dříve avizovali,tak jsme angažovali do týmu jezdce Jakuba Kornnfeila.Cílem týmu bylo zajet čas pod 1:47,což se mu téměř podařilo,když po volných a měřených trénincích zajel Kuba 1.47,06 a patřilo mu 8.místo, 3. v MMčR. Nutno podotknout,že se v Mostě sešla slušná konkurence čítající 30 jezdců.V nedělním poledni panovalo tropické počasí a všichni už se těšili na start. Ten se však Kubovi nepovedl a odstartoval mezi posledními (stejně jako Karel Pešek).Po slušné stíhací jízdě se Kuba propracoval na 11.místo,na kterém už také zůstal. Tým byl s jeho výkonem spokojený. Vyhrál nestor Gabriele Gnani před madarem Sebestyenem a naším Karlem Peškem(1.místo v MMčR a rekord okruhu 1:44,255 ).Za zmí

17.07.2008 Do Mostu s novým jezdcem


Tým MOTO FGR se domluvil na spolupráci s nadějným českým jezdcem, účastníkem juniorských závodů při mistrovství světa, Kubou Kornfeilem.
Kuba absolvuje zbytek šampionátu Alpe Adria Cup v sedle motocyklu FGR.
Nahradí tak v týmu italského závodníka Zoncu.

11.07.2008 Tým MOTO FGR letos poprvé na českém okruhu


Poslední červnový víkend se náš tým přesunul poprvé v této sezóně do česka na další závod Alpe Adria Cupu. V pátek probíhaly tradičně volné tréninky, které potřeboval zejména italský závodník Zonca, který byl na okruhu poprvé. Po sobotních trénincích patřilo na roštu 9. místo Alenu Gyorfimu a 14. Michelu Zoncovi. Michel zajel očekávaný čas kolem 2:20, od Alena jsme však čekali podstatnější zlepšení od jeho neměřených tréninků. Po startu se Gorfi pohyboval mezi 8. a 10. místem, když nejvíce soubojů svedl s Rážkem. Po několika chybách ovšem ztratil kontakt s jezdci před ním a dojel až na devátem místě. Jeho výkon byl daleko za očekáváním. Michel opět špatně odstartoval okolo 20. místa. Postupně se probíjel dopředu do skupinky bojující o 13. místo. Byla znát jeho první účast na tomto okruhu, když v technických pasážích ztrácel kontakt se soupeři. Aby té smůly nebylo málo, tak byl Zonca diskvalifikován za to, že byli mechanici příliš dlouho na roštu ( zdaleka nebyli poslední ). Když chtěl tým vidět videozáznam, se zdůvodněním neoprávněné diskvalifikace od ředitelství dostal odpověď, že ho nemají !?! Od ředitelství to bylo zbytečné a ukvapené rozhodnutí. Po tomto nevydařeném víkendu se tým bude soustředit na další závod Alpe Adria Cupu znovu v čechách na Mosteckém Automotodromu 27. 7.

17.06.2008 Druhý závod pro MOTO FGR v Chorvatském Grobniku


Další závod v této sezóně byl na okruhu Grobnik v půli června. Náš tým se účastnil pouze s Italským závodníkem Michelem Zoncou, protože Alen Gyorfi, který vyhrál v prvním závodě Evropský pohár testoval ve třídě 250 ccm.
Michel byl na okruhu poprvé, časy postupně stahoval, ale i tak to nestačilo na lepší než deváté místo z prořídlého startovního pole. Počasí bylo velmi proměnlivé, často se jezdilo na mokru, jednou byl dokonce trénink z důvodu silného větru zrušen.
Tři tréninky za nás testoval jezdec Kuba Kornfeil, který již v prvním tréninku jel čas 1.39 i přesto, že na našem motocyklu nikdy neseděl. Potvrdil nám také, že náš podvozek sedí lépe než u motocyklů Honda a KTM, především na vodě byl spokojený. A tým byl spokojený s jeho profesionálním přístupem.
Michel opět odstartoval špatně jako v prvním závodě na Pannoniaringu, ale v prvním kole se dotáhl na skupinku bojující o sedmé místo. V polovině závodu ovšem ztratil rychlost a také kontakt se skupinou a bylo z toho až desáté místo.
Poslední červnový víkend se tým MOTO FGR poprvé představí před domácím publikem, a to na Masarykově okruhu v Brně. Opět pojede s Alenem Gyorim a Michelem Zoncou. Tímto zveme i naše sponzory.

26.05.2008 Vítězství Evropského poháru pro FGR hned v prvním závodě !


První závod Alpe Adria Cupu spojeného s Evropským pohárem se jel poslední květnový víkend na maďarském Pannoniaringu, když ve třídě 125 GP se sešlo 27 jezdců. Tým MOTO FGR angažoval na tuto sezónu Maďara Alena Gyorfiho a Itala Michela Zoncu, který poprvé seděl na ostré stopětadvacítce a okruh byl pro něho také cizí.

více...