Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

29.10.2007 Tisková zpráva 14 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství Evropy se konal o uplynulém víkendu ve Španělské Cartageně.
Posledním závodem v letošním týmovém kalendáři byl závěrečný díl seriálu Mistrovství Evropy v jihošpanělské Cartageně. Tým se vydal do místa dějiště již v pondělí minulý týden.

více...

15.10.2007 Výstava na ústeckém autosalonu


I tento rok jsme se zúčastnili výstavy na ústeckém autosalonu. Předposlední zářijový víkend bylo krásné počasí, které se odrazilo na velkém počtu návštěvníků.

15.10.2007 Tisková zpráva 13 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství ČR se jel o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Karel Májek po nepříliš povedené kvalifikaci zářil v závodě a vybojoval třetí místo mezi Juniory a bronzová příčka v celkové klasifikaci mu unikla jen o vlásek, když o ni bojoval s nyní již úřadujícím Mistrem ČR stopětadvacítek Michalem Práškem.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 12 - 2007


Maďarský katapult
Předposlední dějství Mistrovství české Republiky se odehrálo o uplynulém víkendu na maďarském okruhu Hungaroring. Na maďarské půdě se podařilo našemu jezdci oproti předchozímu vystoupení podstatně zrychlit. Během čtvrtečního dne se vzhledem k nepřízni počasí nedalo testovat a tak jsme museli čekat až na páteční volné tréninky.
Již během nich bylo vidět výrazné zrychlení oproti prvnímu maďarskému závodu, který se konal na tamním okruhu na sklonku dubna. Během druhého kvalifikačního tréninku Karel májek upadl, jednalo se ale naštěstí o pád lehčího charakteru a jezdec i stroj z něj vyvázli bez větší újmy. Během nedělního warm upu zajel Kája stejný čas jako při kvalifikačních trénincích a sršela z něj energie a motivace do odpoledního závodu. Start se našemu jezdci perfektně podařil, postupně se prodíral jezdeckým polem vpřed a během prvního kola se dostal na čtvrtou pozici v celkovém hodnocení, ta v tu chvíli znamenala druhé místo v MčR. Během dalšího předjížděcího manévru však chyboval a dostal tzv. high sider, během letu se dvakrát střetl se strojem a poté o něj aby toho nebylo málo zavadil lehce i jeden ze soupeřů. Naštěstí se původní předpoklad nepotvrdil a ultrazvuk i rentgen vyloučily větší zranění. Karel je jen potlučený a hrozně se těší na závěrečný závod Mistrovství ČR, při kterém by si rád spravil chuť.
Letošní seriál Mistrovství České Republiky vyvrcholí o nadcházejícím víkendu na trati Brněnského Masarykova okruhu.

15.10.2007 Tisková zpráva 11-2007 z 19.8.


Cíl teamu MOTO FGR 125 GP na brněnské Grand Prix částečně splněn
Dnešní den na Cardion AB Grand Prix české republiky měl být úspěšným pokračováním splněného snu ústeckoorlického týmu FGR 07. Po úspěšné kvalifikaci ryze českého stroje FGR 125 GP do závodu mistrovství světa, který sedlá nadějný 15-tiletý Kárel Májek, bylo další metou poměření sil se světovou elitou a úspěšné dojetí do cíle na co nejlepším místě.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 10 - 2007


Úspěšný vstup českého stroje do Grand Prix
Dnešní odpolední kvalifikace znamenala bezesporu průlom v historii českého motocyklového závodění. Karel Májek dosáhl v první kvalifikaci na Brněnský závod Grand Prix třídy 125ccm čas 2:15,4, kterým si zajistil kvalifikaci do závodu. Splnil tak nejen sen celé party okolo Ústeckoorlického týmu FGR07, ale i mnoha českých fandů, kterých již při prvních trénincích zavítal do ochozů tribun Masarykova okruhu opravdu hojný počet. V pozdním odpoledni začal sice zkrápět asfalt trati vytrvalý déšť, předpověď na další dny však vypadá optimisticky, minimálně tak, jako výhled našeho týmu na další zlepšení výkonů ryze českého stroje FGR, na němž se dnes mladičký Kája Májek bezesporu zapsal do historie.
Jiří Šrámek (manažer týmu): “Jsem moc rád že se nám již v prvním dnu závodního víkendu podařilo splnit cíl, který jsme si stanovili. Káju a vůbec celý tým musím za dnešní výkon pochválit.“
Karel Májek (pilot): “Zítra bych se rád pokusil o další zlepšení času, po dnešku jsem více než spokojený. Rád bych poděkoval mechanikům a celému týmu za maximální snažení.“

15.10.2007 Nominace do závodu MS v Brně !


Kája Májek se nominoval při prvním měřeném tréninku na Mistrovství Světa v Brně časem 2:15,4 ! Po 25 letech se tak skutečně objeví český motocykl na trati MS.

15.10.2007 Tisková zpráva 9 – 2007


Další díl mezinárodního mistrovství české Republiky se konal 29. července na autodromu v Mostě. Po problémech ve volných trénincích nás v závodě odstřelila porucha elektroniky na výfukové přívěře. Karel Májek alespoň dojel pro body.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 8 – 2007


Domácí evropský závod
Uplynulý víkend měl být pro náš tým jedním z vrcholů letošní sezony. Konalo se totiž Mistrovství Evropy v Mostě, které si většina skalních fanoušků motocyklového sportu nemohla nechat ujít.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 7 – 2007


Ostrý Brněnský víkend
Třetím podnikem pokračovalo Mistrovství české Republiky, tentokráte na Masarykově okruhu v Brně. I tento závod byl pro jezdce Karla Májka a celý tým FGR 07 úspěšný.
Seriál MčR se jel v rámci středoevropského poháru Alpe Adria a byl vyjímečný skvělou obsazeností ve všech třídách. Během tréninků se v současnosti jediný stabilní jezdec týmu Karel Májek stále zlepšoval a tým mechaniků se mu snažil nalézt co nejlepší nastavení motocyklu. Nakonec se po druhé kvalifikaci Kája probojoval na 8. místo celkově což znamenalo čtvrtou pozici v klasifikaci Mistrovství Republiky.
Start se Kájovi opět nepovedl, ačkoliv starty stále trénujeme a například spojka je již třetí generace od počátku sezony. I přesto se Karel začal opět prokousávat vpřed a postupně postupoval z 20. místa, nakonec se dotáhl na čtyřčlenou skupinku, kterou po několika kolech předjel a ujel jí. V dalším postupu mu zabránil konec závodu. Ve finiši to tak znamenalo 7.pozici v celkovém hodnocení Alpe Adria Cupu a , čtvrté místo v Mezinárodním Mistrovství čR. K tomuto všemu Karel ještě bral pohár za třetí místo mezi českými juniory.

Jiří Šrámek, manažer týmu FGR 07:“Byl to krásný závod,Karel i přes pokažený start postupoval a zajel i své maximum. Jsem opravdu spokojený a díky za odvedenou práci i mechanikům.“
Dalším závodem na seznamu je domácí závod Mistrovství Evropy, který se uskuteční o nadcházejícím víkendu na Mosteckém Autodromu. Tým FGR07 Vás srdečně zve

15.10.2007 Tisková zpráva 6 - 2007


První evropské body pro tým FGR07.
Ano, je to přesně tak, na autodromu Grobnik nedaleko Chorvatské Rijeky se o uplynulém víkendu podařilo našemu týmu ukořistit několik bodů do Evropského šampionátu.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 5 - 2007


Poslední dva závody přinesly pro FGR 07 Team dvě zásadní události. První se týkala složení týmu. Druhá pak znamenala první úspěch pro naše barvy v letošní sezóně.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 4 - 2007


První ostrá zkouška
Prvním závodem letošní sezony byl pro FGR 07 Team závod seriálu Alpe Adria v jehož rámci se již dlouhá léta koná i Mistrovství české Republiky. O uplynulém víkendu se tak na maďarském Hungaroringu sešla elita nejen z čech, ale i okolních Evropských zemí. Oba jezdci, Karel Pešek nr.28 a Karel Májek nr.37 se společně se zbytkem týmu přesunuli do dějiště již ve středu aby měli co nejvíce času a hlavně klidu na předzávodní přípravy. Bohužel se nedařilo jak si vedení týmu představovalo.
Během čtvrtku se testovalo celý den za velmi teplých podmínek. V pátek pak volné testování pokračovalo. Ostré kvalifikace jsou pro letošní rok v Mezinárodním mistrovství čR v plánu jen v sobotu. Již během tréninků stroj Káji Májka nefungoval na sto procent přesto dokázal zajet 8.místo,Karel Pešek 9.místo (v MMčR). Při příjezdu na start zjistil mechanik prasklinu výfuku na Májkově motorce. Proto muselo dojít k jeho výměně. Jiný výfuk rovná se jiné nastavení,takže se neočekával stoprocentní výkon. Startovní reakce obou jezdců nebyla dobrá.U motorky kterou sedlal mladý Májek se obavy potvrdily a Kája se dotrápil až do konce. Karel Pešek se zlepšoval, zajel i své nejrychlejší kolo za celý víkend. V cíli to znamenalo 9. místo pro Karla Peška a 11. pro Karla Májka.
Manažer týmu Jirka Šrámek:“ Bohužel nás trápily menší technické problémy. Všichni v týmu pracovali perfektně. Pro příští závod bude opět několik inovací, které jak doufám povedou k dalšímu zlepšení strojů FGR 125 GP. Dalším závodem v kalendáři je první podnik Mistrovství Evropy v Italské Vallelunze, která leží asi 50 kilometrů severně od říma. Budeme se tedy snažit o co možná největší krok vpřed. Úspěchem bude kvalifikovat se do závodu.

15.10.2007 Tisková zpráva 3 - 2007


FGR 07 Team absolvoval několik dní mohutného testování na Mosteckém Automotodromu. Cílem těchto testů bylo nejen prověření obou mladičkých jezdců, ale i strojů a mechaniků. Testování probíhalo v několikadenních intervalech od konce března prakticky až do konce minulého týdne.
V šesti testovacích dnech tak oba jezdci najeli přes šestnáct stovek testovacích kilometrů za počasí, které prověřování techniky opravdu přálo.

Během těchto kilometrů se oba Kájové seznamovali se stroji a snažili se po zimě nabrat závodní rytmus a trochu těch pro ně nezbytných zkušeností.
Stroje v průběhu testů prodělaly díky nasbíraným informacím i pár zásadních technických úprav, které jak věříme budou přínosem pro nadcházející poslední dubnový víkend, kdy se bude na okruhu Hungaroring nedaleko maďarské Budapešti konat první ze závodů Alpe Adria Cupu. V rámci tohoto závody nabitého víkendu se uskuteční i Mistrovství české Republiky.
Jako jednu z novinek připravil tým FGR 07 pro tento první letošní motocyklový svátek lehkou změnu designu a barevné rozlišení obou jezdců

15.10.2007 MOTOCYKL 2007


I tento rok se náš motocykl zúčastnil největší \\\"bikové\\\" výstavy v čechách. Letos jste motocykl FGR mohli vidět u stánku časopisu Motoráj.

15.10.2007 Tisková zpráva FGR 07 Týmu 2/2007


Náš tým je kompletní a vše se připravuje na první ostré testování. Druhým jezdcem se stal Karel Pešek.
Sezona se kvapem blíží, zima nám sice ještě stále pořádně nezačala, ale jisté je že a už bude jakákoliv za chvíli přijdou teplé jarní dny a na závodní okruhy se opět vrátí vůně spáleného benzínu. FGR 07 Tým samozřejmě nehodlá chybět. Ve vřavě příprav před nadcházející sezonou bylo nutné dořešit ještě definitivně jména jezdců kteří vezmou osud českých motocyklů za řídítka a rozjedou se po okruzích. Po oficiálním potvrzení Karla Májka z Kloboučků u Bučovic nyní čeká na podpis smlouvy další mladý talent Karel Pešek z Prahy. Jméno Pešek vám určitě není neznáme, jedná se totiž o mladšího bratra našeho v současnosti nejúspěšnějšího motocyklového závodníka Lukáše Peška, který řádí v seriálu Grand Prix. Mezi jezdci nebude sortováno na jedničku a dvojku, oba se bok po boku postaví vstříc závodům seriálu Mistrovství Evropy a našeho domácího šampionátu.
První testování tým plánuje na březen, kdy by se pod kopci poblíž Chorvatské Rijeky, mělo uskutečnit na tamním automotodromu Grobnik první letošní „ostré“ testování.
K prvnímu závodu pak FGR 07 tým nastoupí o velikonocích v holandském Assenu v rámci závodů Holandského mistrovství.
Kompletní seznam členů týmu a předběžný kalendář závodů plánovaných pro tuto sezonu naleznete v sekci závody.

15.10.2007 Tým MOTO FGR s novým manažerem


Tento měsíc se tým domluvil s Jiřím Šrámkem, který v předešlých letech působil u Michala Filly, že převezme úlohu manažera pro sezónu 2007. Šéfmechanikem se stal Jan Vrba. Tým opět pojede se dvěma jezdci, o kterých se v těchto dnech jedná.