Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

15.10.2005 Výstava v Miláně


V polovině listopadu 2005 se objevila naše motorka také na této prestižní výstavě. Postaral se o to náš sponzor, výrobce brzdových destiček GOLD FREN, který na svoje náklady motorku na výstavu dopravil a byla vystavena u jeho stánku.
Do Milána také vycestovala část našeho týmu a s výstavou byla spokojena.

15.10.2005 Seminář firmy MOTOPOINT


část našeho týmu odjela ve středu 26. října do Nové Paky na seminář našeho sponzora, firmy MOTOPOINT. Tato firma nás sponzoruje řetězy japonské značky EK Chains již druhý rok. Totoho semináře se zúčastnily i japonští výrobci řetězů a také náš freestyler Petr Kuchař.

15.10.2005 MMČR podruhé v Brně


Na svůj poslední závod v letošní sezóně vyrazil kompletní tým MOTO FGR. V trénincích vyjeli naši jezdci 7. (Florian Kresse) a 9. (Attila Magda) pozici. Tým nebyl s dosaženými časy spokojen, vše ještě zkomplikovalo zraněné koleno Attily z jeho mimozávodních aktivit, který nebyl schopen sám nalézt na motorku. Start se povedl více Florianovi, po jednom kole se však propadl na devátou příčku, Magda jezdil osmý. Naši jezdci bojovali ve skupině s Rážkem a Práškem. Florian začal jezdit rychlejší kola až po polovině závodu z důvodu jeho špatného rozhodnutí ve volbě zadní pneumatiky. Ve skupince v cíli přijel první Attila – 6. místo, hned za ním dojel Florian (4. místo v MMčR). V tomto závodě vyhrál Florian kategorii juniorů, druhý byl Prášek, třetí Šembera. Stáj MOTO FGR nyní skládá nový tým na sezónu 2006 a do konce roku 2005 proběhne několik testování.

15.10.2005 Autosalon v Ústí nad Orlicí


Naše motorka FGR se zúčastnila výstavy, kterou pořádala SOŠ a SOU v Ústí nad Orlicí. V pátek 23. září 2005 byla vystavena na náměstí, v sobotu potom v dílnách učiliště. Zárove

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První zářijový víkend jsme odjeli letos již potřetí na maďarský okruh Hungaroring. Problémy začali již při přepravě motocyklu v zapůjčeném autobuse. Mechanici měli drobnou závadu, proto dorazili až ve čtvrtek večer a tým tak přišel o dva tréninky. Po měřených trénincích obsadil Attila Magda 7. místo a Florian Kresse 4. místo v Alpe Adria cupu, druhé z českého mistráku ( poprvé v letošní sezóné jsme měli jezdce v první řadě ). Florian měl po trénincích ztrátu na prvního Itala Gnaniho pouze 1,2 sec., do závodu však nenastoupil pro závadu. Attila jezdil v závodě na sedmém místě, bohužel v pátém kole měl také závadu na motocyklu a závod nedokončil. Poprvé v sezóně se stalo, že nedojel ani jeden jezdec z našeho týmu. Poslední závod MMČR se jede 25. 9. v Brně.

15.10.2005 ME Schleiz


Další závod Mistrovství Evropy nás zavedl na polopřírodní německý okruh Schleiz. Po obou měřených kvalifikacích se umístil Attila Magda na 18. místě, Florian Kresse na 26. místě, o vteřinu za Attilou. Po startu jezdily oba jezdci okolo dvacátého místa, závod byl ovšem po několika kolech přerušen kvůli pádu jezdce, ke kterému se nemohla dostat sanitka. Naši jezdci si z první rozjížďky připsali 22. (Attila) a 23. místo (Florian). V opakovaném startu bohužel ve druhém kole odstoupil Florian, nevíme z jakého důvodu, protože na motorce nebyla žádná závada nalezena. Attila bojoval ve skupině s Italem Gnanim, s Němcem Mayerem. Dojel třináctý, oba tyto jezdce ve druhé rozjížďce porazil, ale v celkovém hodnocení ho přeskočily a Attila obsadil 17. příčku. Nepovedený víkend se pokusíme napravit možná na posledním MMčR na maďarském Hungaroringu 4. září.

15.10.2005 MMČR na Masarykově okruhu


čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR přinesl našemu týmu trochu smůly. Florian Kresse měl od čtvrtka střevní potíže spojené s teplotou, které ho drželi až do soboty. Podobný průběh měl i Attila Magda, ovšem od soboty, včetně nedělního závodu. Po obou kvalifikacích stáli naši jezdci na 14. (Attila) a 15. (Florian). Prvním kolem projížděl Attila devátý, Florian dvanáctý. Během několika kol se posunuli o několik míst dopředu. Na Attilovi se projevila nemoc, Florian ho v sedmém kole předjel a dotahoval se na špici v českém mistráku a také na špici v Alpe Adrii, nebo

15.10.2005 MMČR v Mostě


Náš tým odjel poslední červencový víkend ke třetímu závodu Mezinárodního mistrovství čR. V pátečním tréninku naši jezdci obsadili 7. (Florian) a 8. (Attila) místo. V sobotním se toho moc nezměnilo, jenom si mezi sebou prohodily pozice. Attilovi se vydařil start, prvním kolem projížděl třetí za Gnanim a Gyoerfim, Florian sedmý, z českého mistráku třetí. Attila bojoval o třetí místo v Alpe Adria cupu, bohužel ke konci závodu motorka ztrácela výkon, v posledním kole ho ještě stihl předjet Němec Thomas Mayer a Attila obsadil celkové šesté místo. časy, které zajížděl by stačily na třetí místo v ME, které se jelo před třemi týdny. Florian si do pátého kola držel třetí místo, ale v šestém musel pro poruchu odstoupit. V celkovém hodnocení klesl na čtvrté místo za Rážka, Vecka a Mayera. Za týden nás čeká další MMčR, tentokrát v Brně.

15.10.2005 Vítězství pro MOTO FGR !!!


Druhý závod Mezinárodního mistrovství čR na maďarském Pannoniaringu nám přinesl první vítězství v této sezóně ! V pátek se hledalo optimální nastavení obou motorek, při volných trénincích byly vyzkoušeny některé nové díly. V sobotní prvním tréninku obsadil Florian 6. (třetí z MMčR) a Attila 16. místo. Ve třetím kole měl Attila závadu na převodovce a trénink již nedojel. V odpoledním tréninku se Florian posunul na 5. místo (druhý z MMčR), Attila opět objel pouhá dvě kola a ve třetím měl pád a bylo z toho 14. místo na startu. Start se vydařil Florianovi, když do první zatáčky najížděl jako druhý ! Po prvním kole mu patřilo páté místo. Celý závod bojoval o prvenství v českém mistráku s Lukášem Rážkem a několikrát se v průběhu závodu předjeli. Florian vyhrál o pouhých 0,032 sec. a týmu MOTO FGR tak připsal další skvělé umístění v této sezóně. Attilu poznamenal pád ze soboty, jezdil ve skupině o šesté až desáté místo, dojel devátý. Florian Kresse se tímto vítětzstvím posunul ve druhém závodě na první místo seriálu Mezinárodního mistrovství čR !!!
1) Kresse Florian FGR
2) Rážek Lukáš Honda
3) Vecko Michal Honda
4) Šembera Michal Honda
5) Ertl Patrik Honda
6) Prášek Michal Honda
7) Hošek Robin Honda
8) Podlipný Olda Honda
9) Kolář Patrik Honda
10) Šembera Lukáš Honda

15.10.2005 Další body z ME !


Na letošní první závody v česku jsme vyjeli druhý červencový víkend na ME do Mostu. V pátek byly naši jezdci po tréninku na mokru na 13.(Attila) a 14.(Florian) místě. V sobotu přes některé problémy při druhém tréninku se posunuli naši jezdci na 18. a 19. příčku. V nedělní warm upu již vše fungovalo podle představ týmu. Start se vydařil Attilovi, když prvním kolem projížděl na 11. místě, Florian na 21. Attila bojoval ve druhé skupině s Litjensem, Gnanim, Fillicem a VanDerGragtem o 6. až 11. místo. Dvě kola jezdil devátý, několik kol desátý a nakonec dojel na 11. místě! Florian se v závodě posunul na 17 místo, na kterém také dojel. Attila měl ve svém nejrychlejším kole ztrátu pouhých 0,9 sec. na nejrychlejší kolo závodu. Další závody jsou tento víkend 15. - 17. 7. MMčR na maďarském Pannoniaringu.

15.10.2005 IDM na Salzburgringu


První červencový víkend jel náš tým poprové na Německé mistrovství IDM. Počítal se první měřený trénink, druhý celý propršel. Attila obsadil 9. a Florian 12. místo na startovním roštu. Start se Attilovi nepovedl, prvním kolem projížděl předposlení, Florian třináctý. Attila se však dokázal probojovat až na bodované příčky, nakonec z toho bylo 15. místo. Florian spadl v devátém kole ze slibného 12. místa spolu s jezdcem Lasserem s KTM. Tento závod bral tým jako test před nadcházejícím ME v Mostě, který se jede tento víkend.

15.10.2005 5. místo na ME v Rijece pro MOTO FGR !!!


Závody, které proběhli tento víkend na Chorvatském okruhu Rijeka byly pro náš tým velice vydařené. Ve čtvrtek jsme pro Attilu Magdu hledali optimální nastavení. V pátečním měřeném tréninku se Attila umístil na velmi dobrém 7. místě. V sobotním se o jedno místo propadl, i tak startoval z velice nadějného 8. místa. Start se mu povedl na výbornou, prvním kolem projížděl šestý, od 3. kola jezdil čtvrtý. Dvě kola před koncem závodu se podařilo jezdci Bergadovi Attilu předjet, ale i tak jezdcec našeho týmu dokočil závod na skvělém 5. místě z 21 jezdců ve startovním poli a týmu MOTO FGR tím udělal ohromnou radost. Závod dokončilo 17 závodníků.
1. Kaláb Igor CZ
2. Gnani Gabriele I
3. Litjens Joey NL
4. Bergada Esteve Rabat E[/list][list]5. Magda Attila H6. Mayer Thomas D
7. Conti Michele I
8. Filice Raffaele I
9. Kaulamo Eki FIN
10. Rážek Lukáš CZ

15.10.2005 ME Hungaroring


Poslední květnový víkend vyjel náš tým poprvé v této sezóně se dvěma jezdci do Maďarska. S Florianem Kressem a maďarským závodníkem Attilou Magdou. Po trénincích obsadili Attila 20. a Florian 24. místo. Po startu jeli jezdci našeho týmu několik kol spolu, Attila bohužel cíl neviděl z důvodu drobné technické závady na řazení. Florian dokončil závod na 19. místě. Motorky se nám za celý víkend nepodařilo naladit na optimální výkon.

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První závod MMčR se konal na Maďarském Hungaroringu a přinesl nám první body. Cesta na okruh byla zkomplikována poruchou kamionu několik kilometrů před hranicemi, když se utrhlo šest šroubů na návěsu a mechanici čekali od středy do čtvrtka na odpočivadle. Touto poruchou jsme přišli o den testování. V pátek jsme zkoušeli novou motorku. V 1. tréniku obsadil Florian 12. místo. V sobotu ve 2. tréniniku zajížděl 3 kola nový píst. Ve čtvrtém kole si vylepšil čas z pátku, ale v pátem kole měl pád a trénink nedokončil. Startoval ze 13. pozice včetně jezdců z Alpe Adria Cupu. Prvním kolem projížděl Florian třináctý, ve druhém jedenáctý. Probojoval se na osmé místo, které nakonec neudržel a skončil devátý. Z českého mistráku to bylo 4. místo. Nová motorka při svém prvním závodě fungovala výborně.

15.10.2005 Testování v Brně


Náš tým testoval nový motocykl od pátku 15. do neděle 17. dubna. Vyzkoušeli jsem dva nové motory, které fungovaly perfektně. Celkem se najelo 130 kol bez problémů. V neděli odpoledne se jel otevřený závod, v kterém jelo 15 stopětadvacítek a 15 dvěstepadesátek. Florian dojel celkově čtvrtý, mezi 125 ccm dojel o 0,5 m druhý. Tímto testováním jsme odzkoušeli motorku na první závod MMčR v Maďarsku na Hungaroringu, který se jede 24. dubna.

10.10.2005 Výstava MOTOCYKL 2005


Od 10. do 13. března se zúčastníme tradiční výstavy MOTOCYKL 2005. Bude vystavena motorka FGR - model 2005 včetně všech nových úprav, které návštěvníci na výstavě uvidí. Tímto je všechny zveme.

10.10.2005 Stavba dalšího motocyklu


V těchto dnech probíhá stavba druhého a třetího motocyklu FGR. Na rámu je několik změn a ta nejviditelnější je změna barvy na modrou včetně podsedlovky. Testování ve Španělsku se posouvá na první polovinu března, až budou hotové všechny tři motorky. Prvním naším závodem bude mistrovství Evropy v Assenu na velikonoční pondělí. Jeden závodník je již znám, je to Florian Kresse z Německa.

10.10.2005 Úspěch v IDM


Poslední zářijový vídend jsme odjeli na německý okruh Hockenheim. Na naší motorce jel prvně německý jezdec Florian Kresse. V 1. tréninku zajel skvělé páté místo. Ve druhém jsme měli drobné problémy, které se brzy odstranily. V závodě se Florian z 20. pozice po prvním kole probíjel dopředu a když v předposlední zatáčce předjel ještě dva jezdce, bylo z toho senzační 5. místo v IDM. Tento vydařený závod byl letos pro tým Moto FGR poslední a už nyní se připravuje na novou sezónu s cílem odjet seriál ME a dopl

10.10.2005 ME Assen


Tým MOTO FGR se zúčastnil poslední březnový víkend prvního závodu sezóny mistrovství Evropy v holandském Assenu. Jezdec týmu Florian Kresse byl po prvním tréninku na 21. místě, po druhém na 24., z kterého také startoval. Start se mu nevyvedl, když se propadl na 34. příčku, ale po třech kolech už jezdil 19-tý. Ve čtvrtém kole musel zajet do boxu z důvodu prasklého klubku řadící páky. Mechanici závadu odstranili a Florian se vrátil do závodu se ztrátou dvou kol a ještě stačil zajet 25. místo. Na prvního v cíli, Michaela Ransedera ztrácel 3,5 vteřiny v nejlepším zajetém kole. časy, které zajížděl byly téměř shodné s posledními čtyřmi bodujícími závodníky. Pro tým je ME novou zkušeností a se zajetými časy byl spokojen. Při měsíční pauze před dalším závodem bude tým testovat na brněnském okruhu. Příští závod pro nás bude MMčR 24. dubna na maďarském Hungaroringu.

10.10.2005 MOTO FGR na výstavě MOTOCYKL 2005


Tým MOTO FGR se podruhé zúčastnil výstavy MOTOCYKL. Tentokrát i s jezdcem Florianem Kressem z Německa, který na místě rozdal i několik autogramů. V příloze je i několik fotek motorky FGR v nových barvách pro sezónu 2005.